Ég felé mutató díj

2018. március 03., címkék: szikra-díj, horváth gergely

A Szikra-díj teret ad a hívő lelkülettel írt daloknak. Ezek szólhatnak akár hétköznapi történésekről is, de feltétel, hogy a köznapi ügyet a szerző Isten elé vigye. Az átadó gála pedig a keresztyén könnyűzene ünnepe, ahol „jézusi ihletettségű dalokkal lehet részt venni". Március 4-ig lehet pályázni, öt kategóriában: legjobb előadás, legjobb videóklip, legjobb dal, legjobb dicsőítő dal és legjobb dalszöveg. Horváth Gergely rádióssal, a zsűri elnökével beszélgettünk.

Nem vagyunk keresztyén Superman-ek

2012. március 21., címkék: horváth gergely, cseri kálmán, pasaréti egyházközség, zene

„Ne öntsük ki az ördöggel együtt az embert” – mondja Horváth Gergely, MR2-Petőfi Rádió popzenei műsorvezetője. A gyakorló reformátussal a popról, a keresztyén zenéről és médiáról, az egyház jövőjéről is beszélgettünk.